5 powodów dlaczego warto opalać brykietem

23.07.2021

Płacenie za energię pochłania większość budżetu rodziny. Jeśli chcesz zaoszczędzić i obniżyć naklady na mieszkanie, a nie chcesz zbytnio ograniczać się zimą, wypróbuj ogrzewanie brykietem drzewnym lub pelletem. Zobacz inne powody, dla których warto wybrać ten rodzaj ogrzewania.

1) Łatwa obsługa

Dużą zaletą brykietów bukowych lub pelletu jest ich łatwa manipulacja. Nie musisz nosić ciężkiego drewna, które trzeba odpowiednio przygotować na zimę. Brykiety drzewne są już gotowe do ogrzewania i wystarczy je włożyć do pieca lub kominka.

2) Przechowywanie brykietów

Oprócz łatwej obsługi docenisz również kompaktowość. Nie musisz budować osobnej szopy, takiej jak na drewno. W piwnicy, warsztacie lub garażu wygodnie przechowasz drewniane brykiety i pellety. Nie zajmują tyle miejsca co drewno i nie musisz się o nie martwić.

3) Wysoka kaloryczność

Zaletą brykietów drzewnych jest ich wysoka kaloryczność. Brykiety drzewne mogą ogrzać cały dom i utrzymać go w cieple przez długi czas.

4) Piec i kominek

Od Ciebie zależy, czy kupisz piec czy kominek. Na początku można oczekiwać wyższych nakładów ale z czasem ta inwestycja szybko się zwróci. Dodatkowo ogrzewanie w kominku lub piecu da Ci dużo przyjemniejsze i bardziej odczuwalne ciepło niż ogrzewanie prądem czy gazem.

5) Nie tylko w sezonie

Zaletą ogrzewania brykietami jest możliwość korzystania z nich poza sezonem zimowym. Nie bój się spędzić miłego wieczoru przy kominku i skorzystać z brykietu na przykład podczas rodzinnej uroczystości, romantycznej chwili z partnerem lub jeśli chcesz zwiększyć przytulność swojego domu.