Skupiony na energię – jak oszczędzać na ogrzewaniu

14.09.2021

Czy wiesz, ile pieniędzy pochłaniają płatności za energię w Twoim rodzinnym budżecie? Jeśli to policzysz, będziesz bardzo zaskoczony, jak jest wysoki. Doradzimy, jak zaoszczędzić na ogrzewaniu, nawet w czasie, gdy następuje stały wzrost ilości na ogrzewanie.

Inteligentny sposób na ogrzewanie

W czasach rosnących cen energii jest to idealny czas, aby zacząć rozglądać się za innymi odpowiednimi sposobami ogrzewania. Zapomnij o klasycznym ogrzewaniu elektrycznym lub gazowym i sprobój ogrzewanie kominkowe. Jeśli nie masz gdzie pozyskać drewna lub nie wyobrażasz sobie, gdzie je przechowywać i jak się z nim manipulować, postaw na brykiet drzewny lub pellet.

Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu

• Wypróbuj alternatywne metody ogrzewania
• Wietrz tylko przez kilka minut, kilka razy dziennie
• Utrzymuj niższą temperaturę w sypialni, korytarzu i pomieszczeniach gospodarczych
• Ogrzewaj brykietem drzewnym o wysokiej wartości opałowej

Skupiony na brykietach

Ogromną zaletą brykietów drzewnych jest ich magazynowanie, łatwa obsługa i wysoka kaloryczność. Każdy może ogrzewać brykietami. Przed sezonem grzewczym należy sprawdzić kominek i komin i nic nie przeszkadza ogrzewac brykiem drzewnym podczas calego sezonu grzewczego. Brykiety z drewna bukowego nadają się nie tylko do kominków i pieców, ale bez problemu można je stosować i w piecach kaflowych. Jeśli posiadasz kocioł centralnego ogrzewania na paliwo stałe, docenisz możliwość ogrzewania brykietami.

Jak efektywnie ogrzewać

Jeśli zaczniesz ogrzewanie i ogrzewasz swój dom, nie powinieneś już przerywać sezonu grzewczego. Upewnij się, że dom nie ostygnie, nawet jeśli wyjeżdżasz na przykład na weekend. Kiedy wrócisz, ponownie ogrzej dom. Przy ogrzewaniu brykietami zawsze należy napełnić palenisko tylko do połowy, ponieważ brykiety drzewne zwiększają swoją objętość.

Pomyśl o ekologii

Wśród innych zalet ogrzewania brykietami i peletami jest przyjazność dla natury. Jest to ogrzewanie ekologiczne, ponieważ wszystkie te paliwa powstają poprzez prasowanie czystych i suchych trocin. Do produkcji brykietu drzewnego nie stosuje się dodatków chemicznych i klejów. Nie zawierają smoły i mają niską zawartość popiołu. Docenisz również fakt, że nie zatykają komina i osiągają skuteczność do 90%.